FacebookYoutube

Badanie wzroku – informacje i usługi

O komputerowym badaniu wzroku słychać niemal na każdym kroku, jednak niewielu Pacjentów zdaje sobie sprawę z jego prawdziwej istoty. Otóż badanie wzroku samo w sobie niczemu nie służy. To tak, jakbyśmy zrobili badanie krwi, nie oddając jego wyników specjaliście, a przecież najważniejsze jest to, co chce nam przekazać lekarz lub optometrysta.

Kim jest optometrysta?

Optometrysta to osoba praktykująca na gruncie diagnozowania i rehabilitacji narządu wzroku. Praca optometrysty polega na wykonywaniu badań wzroku, a także doborze odpowiednim doborze okularów i szkieł kontaktowych. Do badania wzroku optometrysta najczęściej wykorzystuje urządzenie nazwane autorefraktometrem. Uzyskane wyniki badań i ich interpretacja umożliwiają przepisanie szkieł dostosowanych do indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Co daje badanie wzroku?

Badania wzroku warto wykonywać co najmniej raz do roku. Pozwolą one na możliwie najszybsze wprowadzenie terapii i zatrzymanie lub znaczne spowolnienie postępującej dysfunkcji. Badania wskazują, że prędzej czy później widzenie ulega pogorszeniu. Szczególnie groźne są poważne choroby oczu, które de facto prowadzą do ślepoty, nie dając przy tym żadnych objawów. Jedną z takich chorób jest jaskra, kolejna to zaćma i pogorszenie ostrości widzenia. Jeśli wspomniane dolegliwości wykryjemy wcześnie, jest szansa, że w przyszłości unikniemy cierpienia z powodu głębokiego niedowidzenia i ślepoty.

Jak wygląda badanie wzroku?

Badanie wzroku jest dokładne, bezbolesne, a co najważniejsze – nie zajmuje dużo czasu. Jego wykonanie nie powinno zająć więcej niż 10 minut, w związku z czym na badanie wzroku nie trzeba się umawiać, ani wybitnie przygotowywać. Wystarczy przyjść, zgłosić swoją obecność i przez kilka sekund patrzeć w specjalne urządzenie. Warto nadmienić, że badania wzroku powinny wykonywać nie tylko osoby chore, ale i zdrowe!

Jeśli chcieliby Państwo wykonać badanie wzroku w miłej i przyjaznej atmosferze, zachęcamy do wizyty w naszym salonie na terenie Krakowa.

Serdecznie zapraszamy!